субота, 4 січня 2025 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Зеленський заявив про одну з найбільших поразок Росії Перетворення енергоносіїв на зброю та цинічний енергетичний шантаж партнерів – це те, що позбавило Росію найбільш привабливого для неї та географічно найдоступнішого ринку Європи

Росія повністю втратила можливість постачати природний газ через Україну в країни Європи. Це одна найбільших поразок Володимира Путіна і російської держави. Про це український президент Володимир Зеленський написав у Telegram в середу, 1 січня.

«Коли Путіну подарували владу в Росії більш ніж 25 років тому, щорічна прокачка газу через територію України в Європу становила 130+ мільярдів кубів. Сьогодні транзит російського газу – 0. Це одна з найбільших поразок Москви», – заявив він.

За словами Зеленського, перетворення енергоносіїв на зброю та цинічний енергетичний шантаж партнерів – це те, що позбавило Росію найбільш привабливого для неї та географічно найдоступнішого ринку.

Він нагадав, що абсолютна більшість країн Європи до таких змін успішно адаптувалася. А наразі спільне завдання – підтримати Молдову в період енергетичної трансформації.

«Також ми маємо витримати істерику деяких європейських політиків, що віддають перевагу мафіозним схемам із Москвою замість прозорої енергетичної політики», – зазначив Зеленський, очевидно маючи на увазі очільників урядів Угорщини і Словаччини Віктора Орбана і Роберта Фіцо.

Президент висловив сподівання на збільшення постачання в Європу американського газу, про що вже говорив новообраний президент США Дональд Трамп.

«Співпраця й максимум пропозицій від партнерів на ринку дадуть змогу зробити ціни більш комфортними. Що більше буде газу на ринку від справжніх партнерів Європи, то швидше будуть подолані останні негативні наслідки європейської енергетичної залежності від Росії», – резюмував президент України.

Нагадаємо, з 1 січня 2025 року Україна припинила транзит російського газу до Європи. Контракт з «Газпромом» не був продовжений. Таким чином Росія втратила додаткові 5-7 млрд доларів доходів на рік.

Євросоюз заздалегідь підготувався до цього сценарію, розвиваючи альтернативні маршрути постачання та інфраструктуру для імпорту зрідженого природного газу, що забезпечило стабільність енергопостачання в Європі.


Наша Рада
Поділіться цим