п'ятниця, 19 квітня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Patriot проти Кинджала: Чому росіяни так поспішають? Судячи з усього, у росіян є певний дефіцит часу, щодо отримання критично-важливої для них інформації, стосовно діяльності нашої ППО

Декілька важливих особливостей, щодо зенітного ракетного комплексу (ЗРК) типу Patriot (MIM-104A)…

Мінімальним тактико-вогневим підрозділом цього комплеку, здатним до функціонально-самостійного ведення бойвих дій є «батарея»…

вона включає у свій склад:

— багатофункціональну радіолокаційну станцію (РЛС) із фазованою ракетної решіткою (так звана ФАР) типу AN/MPQ-53, або AN/MPQ-65 (в залежності від модифікації). Остання є більш модерновою (РАС-3) і адаптованою для роботи саме по балістичним цілям в режимі ПРО… Очевидно, що у нашому випадку використовується саме вона.

— пункт управління вогнем підрозділу типу AN/MSQ-104 із засобами автоматизації процесів бойової роботи

— пускові установки (ПУ) типу М901… в батареї їх може бути від 4-х до 8-и, на кожній з них по 4 зенітних керованих ракети (ЗКР) типу МІМ104, яка витримує перевантаження у 22 одиниці (G), а за певними даними й всі 25…

— автономне джерело електроживлення (по-суті – генераторна станція) типу AN/MSQ-26

— автоматична комутуюча станція зв’язку блочного типу, яка забезпечує передачу даних, як по радіоканалам у захищенному режимі, так й із використанням кабельного обладнання

— інженерний комплект обладнання позиції підрозділу

— маскувальний комплект…

За нашою організаційно-штатною структурою, притаманною військам ППО Повітряних Сил ЗСУ, це по-суті – зенітний ракетний дивізіон (зрдн)… правда, скороченого штату…

Судячи із того, що відбувалося у небі над столицею цієї ночі, російське командуання чомусь вирішило, що в нас він один… а кількість ПУ в ньому – мінімальна…

Більше того, російське командування, судячі зі всього, чомусь вважає, що наші підрозділи на ЗРК Patriot (MIM-104A) та на інших ЗРК західного виробництва не інтегровані у СИСТЕМУ нашої ППО і діють виключно у автономному режимі…

У зв’язку із цим у мене виникло досить нетрівіальне запитання…

А скільки ще російське командування готово викорастати ракет типу Х-47М2 Кинжал задля того, аби з’ясувати для себе усі нюанси функціювання системи ППО у складі Повітряних Сил ЗСУ після її підсилення західними ЗРК…? І як швидко це відбудеться… знову?

А загалом, вся ця історія свідчить про те, що у росіян є певний дефіцит часу, щодо отримання критично-важливої для них інформації, стосовно діяльності нашої ППО. Вони, у цьому відношенні, чомусь дуже поспішають. Причому, готові для того, щоб отримати потрібну їм інформацію максимально швидко і у максимально можливому обсязі, швирятися своїми вартісними та «уникальными»  Кинжалами у достатньо «товарних» обсягах…


Костянтин Машовець / Facebook
Поділіться цим