середа, 21 лютого 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Україна створила броньовані морські дрони. ВІДЕО Броньовані дрони Козак Мамай є найшвидшими об’єктами у Чорному морі – вони розганяються до 110 кілометрів на годину

Українські військові використовують для спецоперацій у Чорному морі три типи морських дронів. Про це йдеться у сюжеті 1+1, показаному в неділю, 24 грудня.

Журналіст Андрій Цаплієнко побував на секретному підземному заводі, на якому виробляють для потреб СБУ морські дрони Sea Baby і Козак Мамай, та морський безпілотник Маґура V5, який використувує Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони.

Саме броньованими дронами Козак Мамай були вражені ВДК «Оленегорський гірник» та танкер SIG. У сюжеті стверджується. Що ці безпілотники є найшвидшими об’єктами у Чорному морі – вони розганяються до 110 кілометрів на годину.

Разом з тим, морський дрон Sea Baby уразив Кримський міст. У СБУ зявляють, що цей дрон – багатоцільова модульна платформа, на яку монтуються різні види дистанційно керованого озброєння.

А дрон Маґура V5 – основна морська безпілотна платформа ГУР МО, потопила в кримському селищі Чорноморське 10 листопада два десантні катери під час завантаження на одну з них БТР-82. Це подіяло на рішення росіян перемістити всі основні бойові кораблі до Новоросійська.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року морські дрони СБУ атакували ворожі кораблі у Севастопольській бухті. Тоді зазнали пошкоджень чотири військові судна, серед яких фрегат «Адмірал Макаров». А цього року дрони СБУ вразили ракетоносії «Самум» та «Павєл Державін», танкер «SIG», десантний корабель «Оленегорский гірник», а ще завдали пошкоджень великому військовому буксиру «Ніколай Муру» та новітньому розвідувально-гідрографічному кораблю «Владімір Козицький».


Наша Рада
Поділіться цим