субота, 2 березня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Дмитро Снєгирьов: Кремль знову запускає Медведчука Українцям посилають месидж, що є політик, який може домовитися з країною-окупантом не тільки про звільнення полонених, а й про припинення активної фази війни

27 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та бойовиками з «ЛДНР». Україна погодилась передати 306 злочинців задля звільнення з полону 74 українських бранців. За підсумками обміну в Україну повернулося 73 людини – на окуповані території Донбасу – 233.

Розблокуванням процесу обміну полоненими Кремль демонструє так званий жест доброї волі, натиснувши на підконтрольних їм ватажків бойовиків, а з іншого боку, залишає за собою право збільшити кількість бранців за рахунок цивільного населення, пише Дмитро Снєгирьов для Хвилі.

При цьому, Кремль нічого фактично не втрачає, навпаки демонструє свою начебто договороспроможність.

Це візантійська практика – Москва готова домовлятися, але залишає за собою останнє слово. Обмін полоненими підноситиметься, як знак країнам Заходу щодо наявності доброї волі в Росії. В свою чергу, Москва вимагатиме від України беззаперечного виконання політичної частини мінських угод, а саме: прийняття законів про амністію бойовиків, вибори в ОРДЛО і надання особового статусу цим територіям.

Примітно, що офіційний Берлін вже встиг назвати обмін полоненими як суттєвий крок на шляху виконання Мінських угод. На думку глави МЗС ФРН Зігмара Габріеля, обмін є гуманітарним жестом перед Новим роком та православним Різдвом, і за цим кроком мають бути подальші кроки з реалізації Мінських угод.

Водночас, хотів би нагадати, що в листопаді 2016 року в полоні у терористів утримувалися 109-110 українців. Тоді процес обміну був штучно заблокований Росією на цілий рік. За цей час кількість українських бранців бойовики штучно збільшили за рахунок цивільного населення до 170 осіб.

Нещодавно аналітичним відділом громадської ініціативи «Права справа» було оприлюднено інформацію, що в окупованому Луганську відбулася нарада у «міністерстві державної безпеки ЛНР», на якій порушували питання про збільшення кількості заручників за рахунок цивільного населення.

Глава СБУ Василь Грицак підтвердив, що за два тижні кількість заручників збільшилась із 158 до 170 чоловік. Фактично нам повертають заручників, умовно кажучи, в тому числі і тих, кого позбавили волі протягом останнього року.

Показовим є той факт, що серед українських бранців, звільнених з полону бойовиків – 32 військових і 41 цивільна особа.

Таким чином, Росія буде постійно тиснути на Україну тим, що в заручниках залишається ще майже 100 полонених, якщо Київ не погодиться виконати умови Кремля.

Крім того, обміном полонених Росія підвищує суб’єктність кума Путіна, представника України в Тристоронній контактній групі в Мінську Віктора Медведчука незадовго до початку президентської і парламентської кампаній.

Медведчук вже заявив про свій новий політичний проект, і не треба відкидати думку про те, що обмін полоненими є початком його виборчої кампанії. Така собі піар-акція Медведчука: українцям посилають месидж, що є політик, який може домовитися з країною-окупантом не тільки про звільнення полонених, а й про припинення активної фази війни. Черговий підступний і багатоходовий план Москви.Поділіться цим