Український інститут майбутнього разом з Центром вивчення Росії та окупованих територій у спільній доповіді «Смерть Путіна» розповіли про майбутнє світу, Росії та України «після Путіна»: про сценарії політичної конфігурації РФ, про те, що буде з Європою, Близьким Сходом і головне – з Донбасом та Кримом. Сайт Ділова столиця розпочинає публікацію цієї доповіді – матеріали виходитимуть впродовж тижня.
Україна і Росія знаходяться у війні. Це гаряча війна на Європейському континенті, яка підриває архітектуру європейського миру встановленого після розвалу Радянського Союзу
Це війна, де учасником є держава з найбільшим ядерним арсеналом у світі. І це війна, результати якої прямо будуть визначати політичну конфігурацію Європи.
За понад шість років ситуацію так і не вдалось наблизити до мирного вирішення. Незважаючи на те, що впливові світові лідери намагались знайти рішення і формули для досягнення миру. Причина, чому не вдається вийти на мирний план в нашому і багатьох інших випадках, є тільки одна – Путін. Саме він вирішує, де, коли і як розпочинається та завершується збройний конфлікт. І за 20 років перебування при владі він продемонстрував, що ніколи досягнення миру не було його ціллю. Тому стає очевидним і зрозумілим, що ініційовані Путіним війни в Україні та інших країнах ніколи не будуть завершені за його президентства. Єдиним логічним висновком з цього є те, що високі шанси на мир можливі тільки після Путіна.
Історично зміна влади в Росії має далекосяжні наслідки для всього світу. Прихід до влади більшовиків, Єльцина чи Путіна – приклади, які багато в чому визначали хід історії.
Сьогодні РФ перебуває в ситуації, коли надмірна концентрація влади породжує багато питань щодо того, в який спосіб і кому вона буде передана. І, як показує практика, цей процес не проходить безболісно для Заходу і, в першу чергу, для сусідніх країн.
Розуміння цього спонукало нас підготувати доповідь щодо сценаріїв зміни влади в РФ. Із даної доповіді ви зможете дізнатись, який шлях економічних реформ пройшла РФ з 2014 року, що відбувається з демографією, реформами в армії, хто може замінити Путіна на посту, і найголовніше, які сценарії поведінки політичних груп під час зміни влади.
Відразу зазначимо, що доповідь розвіює багато міфів. На жаль, санкції, міжнародний тиск мали зворотній ефект, який ще більше сприяв концентрації влади Путіним, а також проведенню жорстких економічних і політичних реформ, нарощуванню бойової могутності. Сьогодні РФ залишається потужною державою і змушує рахуватись зі своїми інтересами провідні держави Заходу. Тому її найбільш слабким місцем в найближчому майбутньому залишається зміна влади. І нам – українцям, грузинам, молдаванам та багатьом іншим – слід ретельно готуватись до цього моменту, розуміючи, які сценарії будуть більш сприятливими для встановлення миру.