четвер, 18 липня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Володимир В’ятрович: 3:0 на користь України! Це чудовий приклад співпраці громадянського суспільства, креативних індустрій, депутатів від влади і опозиції, які об’єднали зусилля в інтересах України

Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому три важливих законопроекти, покликані звільнити український культурно-інформаційний простір від російських впливів і стимулювати розвиток національних культурних індустрій.

Всі три отримали підтримку практично всіх фракцій та груп. За голосували понад 300 депутатів. Проти – жодного голосу.

Розробка і ухвалення цих проектів є чудовим прикладом співпраці громадянського суспільства, креативних індустрій, депутатів від влади і опозиції, які об’єднали зусилля в інтересах України.

Законопроект 6287, який сьогодні ухвалено вже в другому читанні, передбачає державну підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей.

Проект 7459 забороняє імпорт видавничої продукції з Росії та Білорусі, продаж книжок авторів – громадян РФ, а також передбачає, що в Україні книги видаватимуться мовою оригіналу або в українському перекладі, а також мовами ЄС і корінних народів України.

І нарешті законопроект 7273-д забороняє концерти російських виконавців в Україні та відтворення їхніх фонограм. Крім того, цей проект передбачає підтримку національного музичного продукту, збільшення частки української мови в радіоефірі, стимулювання трансляції україномовних дитячих та освітніх телепрограм. Цим же законопроектом заборонено акустичне насильство у громадському транспорті – пасажири нарешті зможуть їздити в тиші, без нав’язливої музики.

Три значних кроки на шляху до повної деколонізації України.


Володимир В'ятрович / Facebook
Поділіться цим