неділя, 2 квітня 2023 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Старт сезону серіалу «Переворот» провалено: Наслідки для Зеленського Володимир Зеленський втратив останній шанс піти на дострокові вибори і відносно легко їх виграти

1. Якщо ви задали собі питання про конференцію Зеленського і хочете зрозуміти, що  це було, то відповідь дуже проста – це провальний початок серіалу «Переворот», який мав замінити серіал «РНБО». Продюсери цього серіалу не розуміють, що в разі перевороту, спочатку треба когось садити, а потім вже робити нарізки відео і вже в кінці брифінги. Зараз все зроблено навпаки.

2. Емоційний стан Зеленського явно не найкращий. І це не менш важливо ніж без змістовність звинувачень у перевороті. Країна побачила лідера, який не витримує критики і опускається до дрібних сварок.

3. Відсьогодні починається силова стадія протистояння Зеленський – Ахметов Важливим моментом є те, що емоційний стан президента не може не вплинути на стан силовиків. Якщо завтра вони отримають вказівку йти в атаку на Ахметова, вони перш за все будуть думати чи зможе президент їх захистити.

4. З великою долею імовірності ми можемо припустити, що сьогоднішня прес-конференція (хто наповнив її робити перед Шустером, окреме питання) призведе до скачкоподібного падіння рейтингу президента на 3-5% в короткостроковій перспективі з подальшим негативним прогнозом.

5. Як що цей прогноз справдиться, то перша спроба зламати більшість в Раді відбудеться під час голосування за бюджет, а реальна втрата більшості може статися в лютому-березні 2022 року і, відповідно, може відбутися зміна уряду.

6. Ситуація з примушуванням України до прямих переговорів з ОРДЛО при цьому залишається ключовою зовнішньою загрозою, відповіді на яку поки не шукає жодна із  сторін конфлікту. Головним викликом залишається те, що ні команда кандидатів Ахметова, ні можливі бенефіціари  майбутньої  коаліції не мають консенсусу з цього питання. І насправді, ключова задача громадянського суспільства та ЗМІ змушувати всіх гравців публічно висловлюватися з цього питання.

7. Ми входимо в турбулентність. І, на жаль, поки всі гравці грають на одній шахівниці: як збити Зеленського, забуваючи про всі інші глобальні виклики.


Вадим Денисенко / Facebook
Поділіться цим