понеділок, 27 травня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Віталій Портников: Путін бачить загрозу у самому існуванні України Національна безпека Росії для Володимира Путіна – це можливість безкарно окупувати чужі території

Російський президент Володимир Путін не вважає, що Україна у найближчому майбутньому стане членом НАТО — хоч і каже, що міністр оборони США Ллойд Остін, який побував днями у Києві, “відкрив для України двері” до Північноатлантичного союзу

Путін знає, що українська Конституція не дозволяє розміщувати на території країни іноземні військові бази — база Чорноморського флоту була винятком, що і вказали у перехідних положеннях до Основного закону України.

Але Путін придумав новий термін — “військове поглинання” України Сполученими Штатами та іншими країнами Заходу. Як це поглинання може відбуватися, він пояснити не може. Вважає, що у будь-який військовий навчальний центр можна буде “напхати що завгодно”. А це — загроза для Росії.

Тобто загроза для Росії — це якщо Україну не можна буде безкарно окуповувати. Україні не можна поставляти зброю, з Україною не можна підтримувати дружніх відносин, не можна визнавати територіальну цілісність нашої країни. Все це і є загроза для національної безпеки Росії.

Тому що національна безпека Росії для Путіна — це можливість безкарно окупувати чужі території. Якщо Україна не беззахисна — це вже загроза. Ось що таке для нього “військове поглинання” території України. Це коли він не може бути впевнений, що російські солдати пройдуть по цій території від Донецька до Ужгорода — і не зустрінуть опору.

Звичайно, це не означає, що такий похід розпочнеться завтра. Але потрібно розуміти, що Путін розглядає таку можливість як один з варіантів знищення нашої державності. І дуже нервує, коли бачить, що так просто окупувати Україну не вийде. Що нове озброєння прибуває, а “двері до НАТО” відкриті — нехай навіть і теоретично.

Тому що ніяких переговорів, ніяких спроб “домовитися посередині” Путін не визнає і не розуміє. Готовність опиратися силі — єдине, з чим він ще рахується.


Віталій Портников / Еспресо
Поділіться цим