п'ятниця, 23 лютого 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Ворог прорвався в Авдіївку: що відомо Декілька груп російських військових зайшли в міську забудову Авдіївки і вже закріпились там

Російські війська прорвали оборону Авдіївки Донецької області і закріпилися у приватних будинках на південній околиці міста. Інформація щодо того як саме ворог зміг зайти в населений пункт різниця. Що відомо про ситуацію – далі в сюжеті.

Схожість з Бахмутом

Першим про захід окупантів в місто повідомив український журналіст Юрій Бутусов. За його словами, росіяни змогли зайняти кілька будинків на околиці населеного пункту. Він стверджує, що кілька груп ворога «без якихось масштабних штурмів» зайшли у міську забудову, бо в тому місці Силам оборони не вистачає людей і техніки для контролю території.

«Критична ситуація в Авдіївці… Я багато писав про необхідність посилення Авдіївки людьми та озброєнням, і усім казав саме про такий сценарій. При тому рівні комплектності, який на тому напрямку є, дива не трапиться, і у ворога виникають шляхи проникнення скрізь бойові порядки», – заявив Бутусов.

Журналіст наголосив, що просто зараз необхідні боєздатні резерви, аби ліквідувати прорив та посилити оборону Авдіївки

«Якщо це не зробити зараз, і росіяни зможуть справді серйозно зачепитись за міську забудову, то доведеться потім як у Бахмуті кидати у бій в десять разів більше сил, щоб якомога довше вести спротив у місті – але тоді втрати зростуть на порядок і буде вже пізно, занадто пізно «, – додав він.

Захід на південній околиці міста

Військовий аналітик Богдан Мірошников також підтверджує захід росіян в Авдіївку, проте заперечує, що ситуація в місті «критична».

«В Авдіївці ситуація стабільно-складна. Немає на даний момент нічого критичного. Так, окупанти дійсно зайшли на територію, де знаходяться кілька будинків. Але це приватні будинки на південній околиці міста. Де бої відбуваються останні кілька тижнів», – написав експерт.

За його словами, аналогічна ситуація відбувається від з СТ «Виноградники» (західніше, бо самі дачі було втрачено 20-21 грудня 2023) до району «Царської охоти» – там бої не вщухають довгі тижні.

Окрім цього Мірошников заперечує інформацію Бутусова, що ворог зміг зайти без штурмів та бою. В противному випадку, за його словами, росіяни були б не на початку приватного сектору міста, а в центрі населеного пункту чи у 9-му кварталі.

«Ще наприкінці грудня наші воїни успішно палили броню ворога у лісі на підступах до цього сектору. Ворог мав ініціативу та значну перевагу у кількості особового складу та засобів ураження. Але така ситуація майже по всьому фронту. Зараз обстановка у напрямку дороги Марʼїнка-Вугледар є більш загрозливою, адже там просування ворога поки не призупинене та постійно продовжується», – резюмував аналітик.

Під загрозою «дорога життя»

Те, що ситуація в місті напружена підтверджує начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. За його словами, зараз росіяни намагаються перерізати так звану «дорогу життя» – єдину трасу що поєднує Авдіївку з іншими українськими територіями.

«На жаль, вона в нас одна, іншої логістики в нас немає. Тому всі свої зусилля росіяни кидають саме на це. Росіяни скрізь тиснуть, відбуваються десятки обстрілів міста», — розповів він в етері Еспресо.

Також чиновник додає, що на цю дорогу наші військові покладають свої задачі, а місцева адміністрація – свої. Зокрема, незважаючи на обстріли та небезпеку, в місто намагаються постачати гуманітарну допомогу, продукти, паливо для генераторів, забезпечувати надання медичної допомоги населенню та організовувати евакуацію цивільних.


Кореспондент.net
Поділіться цим