субота, 18 травня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Імітація всього: Як Зеленський і Шкарлет хочуть списати мільярди на фейковий університет Дико чути ідею успішного науково-дослідницького центру, якщо його батьками виступає плагіатор Сергій Шкарлет та Володимир Зеленський – людина, яка вміє руйнувати, але неспроможна бодай щось довести до логічного кінця

Наче грім серед ясного неба гучно впала новина про те, що президент Зеленський буде створювати президентський університет безпеки держави у Києві. При чому це не просто популістична обіцянка, виявляється роботи йдуть уже повним ходом. Перший навчальний рік почнеться 1 жовтня 2023 року. Про що радісно оголосив Сергій Шкарлет — людина, яка скоріше асоціюється з руйнацією всього доброго, що було зроблено в освіті, аніж з прогресом.

Зеленський та його міністр освіти — виходець із маловідомої наукової конторки із Чернігова — уже пафосно розповіли, що новий університет готуватиме «людей майбутнього», а всіх їх потім прилаштують на державні посади.

До речі, цілком ймовірно, що на цьому фото ми бачимо майбутній викладацький склад нового елітного університету. Тимофій Милованов, Михайло Поплавський — і попадуть «українські вареники», «я дебіл» і «блюз еротичних думок» у світові тренди освіти. Заткнемо за пояс Гарвард і Оксфорд з їхніми нобелівськими лауреатами. Нашим трешем і угаром.

Поки авторка цих рядків переварювала історію про ноу-хау Зеленського, з’явились нові подробиці, скільки нам доведеться заплатити за цю аферу. Шановний МАУП, вибач нас будь-ласка, що раніше ми жартували з урядовців минулих часів, які мали там заочні дипломи. Отже, будівництво «Президентського університету» на території державного «Експоцентру України» (ВДНГ, Київ) за три роки коштуватиме 7,2 млрд грн.

«Територіально локація – це 16 гектарів на ВДНГ… Загалом розвиток президентського університету спільно з біокластером і біоклінікою є логічним завершенням просторового розвитку території ВДНГ, для того, щоб студенти мали можливість користуватися всіма об’єктами інфраструктури одночасно», — пояснив у інтерв’ю журналістам Шкарлет. І тут у мене закралося питання, а нащо нам новий університет за ціною трьох річних бюджетів флагману української освіти — університету Шевченка? А нащо біокластери і біоклініки зі спеціалістами біотехнологій та штучного інтелекту, якщо через дорогу на ВДНГ на проспекті Академіка Глушкова, 2 є цілий Інститут біології та медицини КНУ? Якщо зі штучним інтелектом і кібербезпекою можуть цілком собі справитись КПІ, Харківський і Львівський національні університети?

Мені стало на мить цікаво, чому жоден учасник форуму «Україна 30. Освіта і наука» не встав на знак протесту і не пішов із зали. Чи чесно не сказав Шкарлета з Зеленським: «Вибачте, але це повна нісенітниця, Володимире Олександровичу!». Це уже не просто локшина на вуха, це манна каша, густо розмазана по голові.

Ось, що пишуть реальні науковці як наш талановитий фізик Антон Сененко, якого уже давно кличуть у Францію, але він не здається і лупає сю скалу невігластва далі.

Мені дико чути ідею успішного науково-дослідницького центру, якщо його батьками виступає плагіатор Сергій Шкарлет та Володимир Зеленський — людина, яка вміє руйнувати, але неспроможна бодай щось довести до логічного кінця. Ми уже два роки бачимо, що сталося із державним управлінням, коли у Раду і в Кабмін потрапили люди зі швидкими курсами Трускавецького пришвидшеного готельно-ресторанного курсу молодого політика. Дубінські, Бужанські, Аллахвердієви і Корнієнки з Арахаміями. Вони ламають, руйнують і постійно брешуть.

Ви, до речі, уже в курсі, як група «Слуг народу» лобіює інтереси своїх російськомовних друзів із кінобізнесу? Хочуть відмінити частину норм закону про мову. Бо мовляв, епідемія ковіду і українська мова б’є по нашому кіновиробництву. Можна лише дивуватися, які спеціалісти зі штучного інтелекту і біотехнологій народяться у нетрях ВДНГ. Чи не краще було б повернутися до практики наукових фондів та міжнародних грантів для українських науковців, яке широко втілювалось у життя за попередників? Бо, правда, ще трохи такого прикладного шмигалезнавства зі шкарлетотерапією в науці — і в Україні із науковців лишається лише ті, хто більш-менш уміє множити на калькуляторі.

Але давайте чесно — Шкарлет і Зеленський тягнутимуть цю сову на глобус, поки будуть бажаючі присмоктатись до державного бюджету. І прилаштувати своє тіло десь під сонцем зеленої влади. У мене уже є два кандидати на викладацький склад у сфері штучного інтелекту та біоінженерії. Перший — Ілля Кива, який уже є дипломованим спеціалістом із державного управління. А другий — той самий вбивця, який вийшов за законом Наді Савченко — екс-депутат Віктор Лозинський. Він теж готується захищати дисертацію з правознавства на тему: «Публічне забезпечення прав та інтересів осіб об’єднаними територіальними громадами в Україні».

Всіх, хто буде не згоден із такими науковими кадрами — викликатимуть на дуель із Тимофієм Миловановим. Не так давно цей пан був викладачем Пенсільванського і Боннського університету та був одним із співзасновників аналітичної платформи VoxUkraine. Але, коли Тимофій Сергійович відчув, що Україна — країна унікальних можливостей, то дещо поплавило і його.

Не так давно Київська економічна школа Милованова отримала 1,68 мільйонів гривень від «Укроборонопрому». І сталося це саме в день призначення Милованова членом Наглядової ради компанії. КШЕ буде проводити дослідження для Спецтехноекспорту. Тільки от цікаво, нащо це Спецтехноекспорту, чиє основне завдання «експортно-імпортні відносини на світовому ринку продукції і послуг військового та подвійного призначення». У них завжди були інші експерти, і послуг приватної школи, яка ніколи не робила ніяких досліджень у галузі оборонки — вони не потребували. Реакція Тимофія Милованова на ці неточності була класичною для нинішньої влади. Він заявив, що журналісти брешуть, критики нічого не тямлять у справжніх реформах «Укроборонпрому». А ще він викликав на дуель головного редактора Цензор.нет Юрія Бутусова, бо той посмів запитати, чому освіту, науку і експертизу у важливих сферах підміняють кумівством.

Нас захопила тотальна імітація всього. Нас тримає у заручниках мімікрія замість реальних змін та реформ. Я просто скажу, що ніколи знову в українську владу не мають потрапити Ноунейменки із Трускавецької академії державного управління. Вони ламають реформи освіти урядів Гройсмана та Яценюка, але хочуть свій приватний університет. Вони вчасно не купили маски, концентратори і вакцини, але будуть десь там протидіяти біоатакам. Це нічого, що наш дуже якісний Інститут фізіології імені Богомольця НАН України, який якраз майже сотню років серйозно досліджує патології крові, фізіології і нервових клітин — у березні цього року намагалось викинути на вулицю МВС. Бо будівля надто красива. Це нічого, що тамтешні надбання справді безцінні і робити нові наші молоді вчені не можуть через брак коштів. Зате на сумнівну контору завжди знайдуться мільярди.

Це взагалі дрібниця, що ті, у кого тріщать комунікації і кабінети просякнуті російськими агентами — обіцяють нам рішучу подію кібертерористам. Дай Боже, пройти нам цю епоху з найменшими втратами талановитих людей і головне, нервової системи. А президенту я бажаю спокою і руки геть від ВДНГ. Бо може вийти так, що у підсумку не буде ні державних мільярдів, ні елітного університету. Ані нинішнього шматка парку на ВДНГ, де звичайні люди мають розкіш бачити, як цвіте яблуневий сад у Києві.


Марина Данилюк-Єрмолаєва / Еспресо
Поділіться цим