понеділок, 4 березня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Симоньян, Гаага і «враг у ворот»: Чому не потрібно радіти тому, що пропагандисти лякають росіян трибуналом В наших широтах з великою ейфорією сприйняли заяву Симоньян про те, що в разі поразки росії, на всіх чекає Гаага

Насправді – це не переляк і не відчуття поразки. Це один з елементів переведення «СВО» в «народну війну». Це один з елементів російського ІПСО для росіян.

Дев’ять місяців головною проблемою російської армії і глибинного народу було відсутність розуміння «а за що ми воюємо». Приблизно місяць тому з‘явилися перші заяви про народну війну. Потім почалися окопи в Криму, засічні лінії в Бєлгороді, перевірки бомбосховищ в Москві і т.д. Все це елементи одного важливого посилу: «враг у ворот». Смисл цієї війни, який нав‘язує влада зараз: це оборонна війна, щоб «Захід не зайшов на нашу територію».

Заява Симоньян – це елемент цієї війни і він спрямований на одну дуже важливу річ: створити ілюзію відповідальності всіх за діі влади. Поки вона почала з еліт, але пропаганда має зайти на територію кожного і сказати йому: ти несеш відповідальність точно таку ж, як і путін, бо це народна війна.

Поки глибинний народ боїться саме цього аспекту. Ні, не з моральних міркувань, а через те, що народна війна означає, що ти маєш (не можеш, а маєш) почати думати про фронт і про те, що ти там будеш робити.

На жаль, після дев’яти місяців пошуків, росіяни, схоже, намацали той формат, в якому їхнє населення буде пояснювати собі, а за що ж вони воюють. Це особливо не вплине на бойовий дух армії, але точно зцементує консолідацію навколо путіна.


Вадим Денисенко / Facebook
Поділіться цим