понеділок, 4 березня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Євген Булавка: План Б – план Байдена На тлі того, що «мирний процес» на Донбасі зайшов у глухий кут, а сам Зеленський сильно проштрафився перед США, настав час того самого плану Б. І цей план Б пише Байден

Вже більше двох тижнів Тарас Козак, щодо якого РНБО запровадило санкції за фінансування тероризму, гуляє на волі. Тепер до нього приєднався і Медведчук.

Загалом, все це можна привітати, і почати ставити питання.

Наскільки є логічним запровадження санкцій без оголошення підозри? Адже розслідування СБУ, як можна зрозуміти зі слів Баканова, ведеться по відношенню до юридичних осіб. А як щодо цих двох підсанкційних персонажів, причетних до тероризму? Вони, кум Путіна наприклад, менш небезпечні ніж Ріфмайстер?

Далі розвилка – буде закрито «плюси», часткою яких володіє Оксана Марченко, чи все закінчиться як із Конституційним судом, або справа розвалиться в судах?

Загалом зрозуміти природу цих рішень Зеленського і складно і легко водночас.

Складно тому що ще минулого року «слуги» анонсували коаліцію з ОПЗЖ, Арестович називав канали Медведчука професійними і не ворожими. Зеленський наповнював свою вертикаль і правоохоронні органи відвертими реваншистами, проти учасників майдану відкривалися справи. І раптом такий розворот.

А легко тому, що пояснень тут може бути два, і вони співпали у часі. Для Зеленського це очевидно крок для збільшення власного рейтингу та нівелювання негативного впливу телевізійних пропагандистських ресурсів, на яких його інформаційно знищували. В парі ОПЗЖ-Зеленський останній був явно більш слабким партнером, оскільки за Медведчуком стоїть Путін, з яким Зеленський хотів домовитись, і від якого залежав в питанні миру.

Другий фактор, і він ключовий – зміна влади у США. Не випадково думається, саме сьогодні Байден зробив заяву на підтримку України. Подвійний удар по Москві.

На тлі того, що «мирний процес» зайшов у глухий кут, а сам Зеленський сильно проштрафився перед США у справі плівок Деркача, настав час того самого плану Б. І цей план Б пише Байден. І полягає він у явно більш жорсткий політиці по відношенню до Кремля, в тому числі на українському напрямку.

Окрема тема – а Порошенко не ввів…

Порошенко не так хайпував. Бо при ньому проти Медведчука також за зверненням РНБО ГПУ Луценка порушила кримінальну справу. Альо!!! Не санкції, а справу. Яку за Зеленського спустили на гальмах.

І так – для Порошенка Медведчук був каналом комунікації і способом повертати полонених. В політику він повернувся вже при Зеленському. Як і його давній друг Кравчук.

До речі, за словами екс-секретаря РНБО Олександра Данилюка санкції проти бізнесу Медведчука були готові восени 19 року, але їх загальмували, бо попереду був Оман.


Євген Булавка / Facebook
Поділіться цим