четвер, 20 червня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Дмитро Калинчук: В передчутті зеленого хаосу Керівники «Слуги народу» гарно знають, що місцеві вибори вони програють. І вони вже готуються до цього розвитку подій

Останні дії чинної влади ясно показують – щодо місцевих виборів в «Слузі народу» не мають жодних ілюзій. На перемогу там ніхто не сподівається, а всі гучні заяви Ірини Верещук та інших нардепів президентської фракції – не більше ніж передвиборчий блеф. Керівники «Слуги народу» гарно знають, що вибори вони програють. І вони вже готуються до цього розвитку подій.

Міністерство розвитку громад презентувало проекти змін до законів України «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації». Якщо відкинути всю юридичну казуїстику, зміни зводяться до того, що владу на місцях хочуть розділити між міським (сільським або селищним) головою і радою відповідного населеного пункту. Місцевим радам хочуть надати повноваження самим розподіляти функції між радою і виконавчим органом влади.

Ще простіше – місцеві ради зможуть брати і обмежувати повноваження голів сіл і міст. А якщо місцева рада прийме відповідне рішення – вона зможе достроково припинити повноваження сільського, селищного або міського голови. Тобто, умовно кажучи в разі формування більшості, Київрада зможе припинити повноваження міського голови (нині – Віталій Кличко). Слабо? Але й це не межа.

По-факту ця новація «Слуг народу» стане кийком проти будь-якого міського або селищного голови, який належить до опозиції, або опирається вимогам центру. Варто створити в місцевій раді відповідну коаліцію (а тут у влади широкий вибір методів) – і вуаля. Голова населеного пункту залишиться або з обрізаними повноваженнями, або взагалі без них. Я просто нагадаю, що за голову Херсонської облради Владислава Мангера (якого звинувачують в організації вбивства Катерини Гандзюк) свого часу спільно голосували фракції-антагоністи «Батьківщина» і «Опозиційний блок» (колишня Партія регіонів), а проти – БПП. Нині ж, з пропонованими змінами…

Політичним тиском все не обмежиться. Формувати «правильні коаліції» в місцевих радах зразу ж почнуть олігархи – для вирішення питань розподілу землі, наприклад. По-суті, владу на місцях «слуги народу» хочуть занурити в хаос – і все виключно задля збереження власної влади. Те що таким новаціям стоячи аплодуватиме Москва – навіть не сумнівайтеся.

Чим це завершиться для країни – навіть не хочеться уявляти.


Дмитро Вовнянко / Facebook
Поділіться цим