субота, 28 січня 2023 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Світлана Заліщук: Гібридний візит Порошенка Вже зараз стає очевидно, що головним по Україні буде американський віце-президент Майкл Пенс

На жаль, це не був державний, офіційний чи навіть робочий візит українського президента до США. Це був гібридний візит (від лат. hybrida – помісь). Напевно, єдиний можливий, який міг організувати Київ у цей конкретний геополітичний момент часу. Але відсутність такого візиту була би для України набагато більшим програшем, аніж його нинішній формат.

Завдання, яке стоїть перед владою, — зупинити російську агресію і розпочати нову главу двосторонніх відносин з США. Позиція Трампа у цьому питанні може бути вирішальною, може спричинити прогрес, а може заморозити статус-кво, за який Україна щодня платить людським життям. Напередодні зустірічі Трампа з Путіним для нас дуже важливо, аби Білий Дім мав на своєму столі переговорів повну картинку ситуації по Росії в Україні та Європі. Тому цей візит має таке важливе значення для нас.

Якщо пробігтися по перших реакціях WashingtonPost, CNN, Associated Press, то їх важко покласти в шухлядку успіхів візиту. Але в умовах гібридної війни може спрацювати якраз гібридна дипломатія. По суті, оцінити реальні результати візиту, а не лише протокольну картинку, ми зможемо з часом. Найважливіше, які статті з’являться після саміту Великої двадцятки, коли відбудеться зустріч між президентами США та Росії.

Вже зараз стає очевидно, що головним по Україні буде американський віце-президент Майкл Пенс. І тому час проведений Порошенком з ним, побудовані відносини будуть мати стратегічне значення для подальшої позиції лідера США. Майкл Пенс мав кілька знакових промов: одна з них на Мюнхенській конференції безпеки, де від імені американської влади оголосив підтримку НАТО, Європі та відповідальність Росії за анексію та агресію в Україні.

Так само чітку лінію по Росії зайняли в Міністерстві оборони США, Раді національної безпеки, Національній розвідці. Однак залишається останнє слово – за президентом Трампом. І поки що воно повноцінно не прозвучало.

Президент, парламнент, уряд повинні зробити все можливе, аби США стали на бік України. Ми все одно переможемо Путіна, але без Вашингтона-союзника нам це буде набагато складніше й довше. І я дуже сподіваюся, що гібридний візит зміг наблизити гібридну війну до її завершення.


Світлана Заліщук / Facebook
Поділіться цим