четвер, 5 грудня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Уже не тефлоновий: Як Зеленський із героя перетворюється в політичний «нуль» Мода на Зеленського проходить. І тільки видатний лідер сучасності показує свою істинну суть: малоросійської людини з поглядами «какая разница» – все летить під три чорти

29 місяців тривав медовий місяць українського народу із Володимиром Зеленським. Саме весь цей час команда Банкової молилась на свого головного бога – святі рейтинги і вони їх нарешті підвели.

Кажуть, в Офісі президента зі скреготом зубів і зі сльозами на очах читала свіжі рейтинги КМІС. От вони дуже чітко показали, що Зеленський уже не тефлоновий. Він звичайний і гарно пригорає. Другий привід поплакати і викурити всі айкоси — це вихід у публічне поле колишнього голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Він уже почав видавати жорстку і неприглядну правду про “нутряк” “Слуг народу”. А головне — чітко сказав, що депутатський мандат у нього ніхто не забере, а ще те, що покусування парламенту Банковою ні для кого не закінчувалося успіхом.

Можна скільки завгодно говорити про політичні смаки українців, але одне можна констатувати остаточно. Мода на Зеленського проходить. І тільки видатний лідер сучасності показує свою істинну суть: малоросійської людини з поглядами “какая разница” — все летить під три чорти. На 9% впав за місяць рейтинг Зеленського. Просто “квартал” скінчився, а в реальності ця команда нафталінового КВН викликає оскомину та лють.

Володимир Зеленський поступово стає жертвою теплої ванни, яку влаштували йому Андрій Єрмак, Михайло Подоляк, Юлія Мендель, Льоша Арестович і Рена Назарова, яка зуміла накликати на себе чутки про цензуру на “Суспільному”. І далі буде гірше — це ще опалювальний сезон не почався. Іще “Північний потік-2” не запустили. Іще електроенергію в Білорусі — з рук диктатора Олександра Лукашенка не почали купувати на радість РФ, яка серйозно вклалась в запуск Островецької АЕС в 40 кілометрах від Вільнюса. Її початок роботи теж був елементом тиску на Захід — хай Литва цілодобово хвилюється через таке сумнівне сусідство з прогресивними російськими технологіями.

Найдивовижніше із опитування КМІС — це розуміння того, що як би олігархічні канали не замовчували справу “вагнерівців”, коли Володимир Зеленський фактично подарував Лукашенку 32 бойовиків — і цим самим допоміг Бацькє домовитись про підтримку Путіним, правда — не шило, і в мішку не сховаєш.

Про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків приватної армії Вагнер знають 51,5% українців. І тут окреме спасибі Олексію Арестовичу, Михайлу Подоляку і Мар’яні Безуглій — главі профільної ТСК. Саме завдяки цим чудовим спеціалістам за останні 2-3 місяці про “вагнерівців” дізналися навіть ті, хто політичні новини читає у групах Viber чи довіряє чуткам на кухні у родичів.

39,5% покладають відповідальність на передачу (злив) інформації з боку вищого політичного керівництва України. Тут палкий привіт очільнику Банкової, керівнику ОПУ і окремо Руслану Демченку — раднику Зеленського, який свого часу готував текст Харківських угод і був хедлайнером зближення України та Росії за часів Януковича.

19,7% вважають, що причиною ганьби із “вагнерівцями” став брак професіоналізму вищого політичного керівництва. Тобто, що Зеленський не торт у якості головнокомандувача. І родзинка: а скільки ж вірять у версію ОПУ про “випадковий збіг обставин”? Усього 2,7% — це ціна усім потужним піар-зусиллям команди Зе за рік з гаком.

Ударили по Зеленському і офшори, попри те, що це досить складна тема для розуміння пересічного українця без знання юридичних та економічних нюансів.

Для 77,1% респондентів це неприпустимо, щоб найвищі посадові особи в державі і провідні політики володіли офшорними рахунками за кордоном. Так-так, це вирок “позитивним блогерам” влади а-ля Сергій Лещенко, який в усіх позах Камасутри каже, що офшори це — престижно. І що зовсім скоро їх буде мати кожен “лавочник”.

56,9% респондентів вірять, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють  офшорними рахунками за кордоном, а Ігор Коломойський нібито виводив кошти з ПриватБанку, в тому числі через “95 квартал”. Потужна цифра, з огляду, що розслідування про офшорні ігри ЗЕ-команди вийшли не на рейтинговому каналі, а на сайті “Слідство.інфо”. Незалежна українська агенція журналістських розслідувань, що спеціалізується на розслідуваннях корупції у органах влади та гучних кримінальних злочинах зробила для демократії і поширення істинного стану речей більше аніж преміальні теплі ванни імені Мосейчук та Влащенко. Для Зеленського, чия слава і успіх нероздільно пов’язані із вилизаною телевізійною картинкою, це просто злам мозку. Виявляється — правда за ютубом, соціальними мережами і лідерами суспільних думок. І їм уже рот не закриєш, набравши з Банкової з погрозами.

Що чекає Зеленського далі? Тарифи на газ і купівля електроенергії в Білорусі ще більше зіб’ють рейтинги Зеленського. Як би Шостий не ховав справу вагнерівців, офшори — ця правда б’є уже по ньому самому. А без рейтингу ЗЕ “слуги” стрімко перетворюються у нуль. Паралельно я бачу, що запит на клоунів і артистів орального жанру — падає. Тут перехрещусь і скажу: “ніколи знову”.  Політик має розуміється на економіці і ефективних реформах, а не хайпувати у себе в інстаграмі.

Запит на економіку росте — підприємці, яких ковід теж по суті відправив до реанімації — знають, що держава їм не допоможе. Вона може тільки грабувати. Друге — уряд Дениса Шмигаля націлився залізти в бюджети розвитку міст, бо грошей на закупівлю мега дорогого газу за “великим будівництвом” якось стало бракувати. А такий крок, означає, що мери міст і місцева влада сприйматимуть Банкову за ворога. І тут лояльності не буде.

Ще одна історія, яка буде далі збивати ЗЕ-команду — це прагнення надурити всіх у дрібницях. Ось свіжа новина із Prozorro прилетіла. Телеканал ДОМ замовив виробництво програми “Україна з першого погляду” на суму 33,9 млн грн. Увага! Канал типу для окупованих територій замовив… туристичне шоу.

Суть його така. “Іноземці подорожують різними українськими регіонами і пробують українські страви. Роль української ведучої програми – мінімально втручатися і максимально фіксувати все, що відбувається. Маршрут туру побудований так, що і для української ведучої рідна країна так само відкривається з іншого боку. Пошук героїв відбуватиметься через соціальні мережі. Регіон для подорожі обиратимуть за допомогою жереба. Родзинкою тревел-шоу буде те, що іноземець самостійно готуватиме страву своєї національної кухні або української”.

А тепер у мене кілька питань по суті. Як деокупації ОРДЛО та Криму сприятиме кулінарне шоу? Чому борди з цим каналом уже розвішані по Хмельниччині — це у нас окупована територія, де треба реклама ОПУ на русском языке?

Люди у нас подекуди складні, але хоч тут, то з окупованих територій кожен 100% знає класику української кухні: борщі, холодець, вареники, сирники, м’ясо шпиговане салом, всякі варіації на тему запеченого м’яса та птиці, фаршированих щук і карпів у сметані.

До речі, нащо витрачати майже 34 мільйони — очевидно із державного бюджету, бо навряд чи на таке шоу підуть рекламні контракти, якщо один Клопотенко для популяризації борщу робить у світі більше, аніж весь ДОМ разом взятий?

Не виключено, що це шоу за бюджетні гроші захочуть продати на російські канали, як це було свого часу з “Орел и решка”. Як показав час і досвід, Зеленському важливі заробітки і роялті його команди. То чому втрачати нагоду заробити і тут. На типу як каналі, який має шаблею і вогнем бореться з російською пропагандою на окупованих територіях.

Правда, як ролики про український борщ чи українські налисники сприятимуть тому, що РФ перестане видавати російські паспорти на окупованих територіях, а мешканці цих територій перестануть пускати слину на українські пенсіі — я не уявляю.

Насправді, шановна Банкова, ви би так про альтернативу російському газу і білоруській енергетиці думали — як трутнів із ДОМ спонсорувати. Ухвалення ДОЗ найкраща пропаганда України і тут, і на окупованих територіях. Міцна армія і наша розвідка, яка може робити спецоперації спільно з США без загрози зливу їх в ОПУ — оце найкраща пропаганди України. І тут, і в світі, і навіть серед окупованих зомбі Донбасу.


Марина Данилюк-Єрмолаєва / Еспресо
Поділіться цим