неділя, 19 травня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Офшори, «Свати» і тиск Януковича: Про що збрехав Зеленський в інтерв’ю ICTV Наш гарант і головнокомандувач воєнного часу упевнений, що улюблені фільми усіх малоросів не мають страждати. Їх треба захищати навіть краще за Україну. Бо Україна добре, а роялті – то завжди роялті, особливо коли капають на офшори

Володимир Зеленський не так давно розповів, що йтиме на другий термін. Мовляв, родина не в захваті, старша дочка просить не йти, бо життя без охорони в 17 років немає. Але президент вирішив твердо лишатись на Банковій, поки не зробить усе.

Наперед скажу, що такі зухвалі заяви найвидатніший лідер сучасності має змогу робити виключно через те, що немає пристойних опонентів. Вони або тільки-тільки розкачуються після того, як «слуги народу» остаточно втратили тефлоновість. Або пробують політичну воду на предмет стійких і перспективних союзів — сюди можна вписати Петра Порошенка, Віталія Кличка і Володимира Гройсмана. Усі мають шанси на потрапляння до Ради наступного скликання. І тут у Зеленського біда — ніякої монобільшості імені себе уже не буде. Награлись.

А з чим Зеленський йтиме на другий термін? Спойлер — із захистом серіалу «Свати», культом малоросійства. І головне — виправданням антиукраїнським акторам із-за поребрика, для яких окупація українських територій — це великі перемоги духа русского человека і любимой России.

Володимир Зеленський мав інтерв’ю на ІCTV. І треба визнати, що це була розмова з мінімальною кількістю теплої ванни. Ведучий Вадим Карп`як зумів поставити питання, які хвилюють українців: чому не сидить Медведчук, чому ЗЕ-влада не гребувала офшорами, що буде з тарифами і як воно тринадцять (!!!) років сіяти потужне лайно в голови українців серіалом «Свати».

Слід визнати, що видатний лідер сучасності за половину президентського терміну став профі в брехні. У факапах Банкової винні усі крім нього. Енергетична криза — винна місцева влада. Ось її уламали на меморандум про недопущення підняття тарифів, нехай вигрібають як хочуть: точніше, жертвують сотнями мільйонів бюджетів розвитку. У парламентській кризі винен Дмитро Разумков. Саме екс-спікер влаштував вольницю: коли депутати сміли подавати поправки і вимагали дотримуватись регламенту. «Цей уже вакцинований» — скаже Зеленський, характеризуючи про особу спікера, якого зняли разом «слуги народу» і численні «тушки» Коломойського.

Найцинічніше – «в нас все готово до нової хвилі пандемії». Справді, так готово, що в унісон з оголошенням «червоних зон» вишикувались черги бажаючих вакцинуватись. А ЄС узагалі погрожує викинути Україну зі списку безпечних країн для в’їзду. У нас все так готово, що Україна б’є антирекорди летальних випадків щодо COVID-19 — зі свіжих звітів уже 538 смертей на добу. Так от. В інтерв’ю Зеленський сказав, що ніколи такого не було і ось досягли — про підняття зарплат медикам. Десь так, мабуть, виглядає обіцянка ще влітку минулого року зарплат по 20 тисяч лікарям. А на практиці — ковідні виплати були провалені, медики масово пішли звільнятись. Навіть моя сімейна лікарка не витримала — і пішла по-англійськи. Ніхто не знав, куди вона поділась і кому брати її пацієнтів.

Але найбільше вразив захист президентом російських акторів, що виправдовують окупацію, бо ж «фільми не повинні страждати». Як і бізнес президента Зеленського. Мабуть, це треба вважати планом президентської кампанії-2024.

За два з гаком роки президентства Зеленський підводить країну до сумної думки. Що може страждати Україна. Росіяни в Криму можуть робити незаконні переписи, а Росія може роздавати паспорти як гарячі пиріжки на окупованому Сході. Але російські колеги з акторського ремесла Зеленського — то святі люди.

І вони важливі для бізнесу. А бізнес він понад усе.

«Ось, наприклад, «Свати» – серіал був знятий ще до війни з Росією. Там були улюблені актори. Один з цих акторів сказав неправильні речі щодо окупації Криму (йдеться про Фьодора Добронравова, – ред.) Неправильні з точки зору українського громадянина. Його за це не пускали в Україну. Я вважаю, що ці санкції правильні. А як зробити з фільмом, де є, наприклад, Ахеджакова, яка підтримує незалежність України, яка знімалась у радянському фільмі і поруч стоїть із актором, який заборонений? Вона ж не винна у тому, що фільм був знятий 30 років тому, а зараз хтось зійшов з глузду», – пояснив свою думку Володимир Зеленський.

Наш гарант і головнокомандувач воєнного часу упевнений, що улюблені фільми усіх малоросів не мають страждати. Їх треба захищати навіть краще за Україну. Бо Україна добре, а роялті – то завжди роялті, особливо коли капають на офшори. Улюблені фільми не повинні страждати, якщо якийсь актор щось не те сказав про український Крим. А що може бути улюбленішим, ніж «свати». Особливо свати, які кільканадцять років пхали українцям у голови, що російські прапори і написи Росія в Україні це як два пальці об асфальт. І головна мрія кожного українського малороса вступити в інститут культури, танцювати «Бариню», але вийти заміж чомусь не за російського десантника. А англійця Джека. Достоту – все як у Жені Ковальової.

І про офшори. Виявляється за Януковича Зеленський займався виключно творчістю. «Свати», «Любов в большом городе». І мультфільм «Казкова Русь», де просто розмазували Тягнибока, Тимошенко, Яценюка і Бугая-Віталія, тобто Кличка. Натомість Янукович у «політичній сатирі» початку «десятих» у Зеленського завжди був простим і зрозумілим своїм хлопцем — наче щойно з єнакієвської маршрутки виліз.

У старих інтерв’ю Гордону Шостий не приховував, що знав Януковича дуже добре. І мав гостини у Межигір‘ї, коли те було надійно закрито від зайвих очей. Там Янукович і Зеленський випивали до зелених чортиків — так, що Янукович уже перестав ходити ногами, а Володимир Олександрович ще тримався. Я уже мовчу про те, що у 2010-2012 роках Зеленський був генеральним продюсером телеканалу ІНТЕР, тому не можна сказати, що у нього було тяжке життя звичайного українського підприємця.

Однак зараз Зеленський заявляє, що офшори — це був спосіб заховати зароблене від Януковича. Зараз це називається словом «структуризація бізнесу».

«За часів пана Януковича тоді всі структуризували свій бізнес, особливо бізнес, пов’язаний зі ЗМІ. Всі канали мали компанії за кордоном, абсолютно всі. Тому що це була можливість, щоб на тебе політика не впливала. У «Кварталу 95» була сатира, всі тиснули, всі хотіли впливати. Податкова ходила до нас якщо не щодня, то щотижня, і для таких речей було… називалося «структурування бізнесу» студії «Квартал 95», — каже Зеленський.

Скидається, що ЗЕ-влада вирішила розвести українців як кошенят. Виявляється, офшорами треба пишатися, а не вважати їх ганьбою. Не маєш прихованих статків на офшорних островах — значить, не жив і не займався бізнесом. Які ж дурні були ті українські підприємці, які справді постраждали від Сім’ї Януковича та Партії регіонів — треба було сховати бізнес на Віргінських островах, Белізі, Кіпрі чи Самоа.

Поки Зеленський розказує байки і захищає малоросійський опіум «Свати» — скоро вийде ще один сезон цього пекла, трапилась одна цікава новина. Лакмусова для Банкової. Петиція українського продюсера Ігоря Кондратюка про заборону концертів російських артистів в Україні набрала понад 25 тисяч голосів. Але реакції ОПУ на неї немає. Немає, бо влада Зеленського дуже навіть зацікавлена в концертах Басти, Люби Успєнской і всіляких там «меладзе». Як-то кажуть — нічого особистого. Тільки бізнес на малоросах. І культ малоросійства, щоб у «Кварталу» завше були заробітки.

Що ж, мені здається, донька Зеленського – Саша потребує підтримки. І її тато має обмежитись одним терміном. Так буде краще для усіх.


Марина Данилюк-Єрмолаєва / Еспресо
Поділіться цим