неділя, 19 травня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Голка у яйці: Як Коломойський став вироком для Зеленського Життя і смерть Володимира Зеленського як політика лишається в одних руках. У жменях Ігоря Коломойського. Неможливо працювати гаманцем олігархів і лишатися білим і пухнастим борцуном із ними

Президент Володимир Зеленський оголосив війну олігархам. Але традиційно – не ділом, а словом. За півдоби до скандалів з офшорами найвидатніший лідер сучасності вихваляв свій деолігархічний закон. І сказав, що подібними ініціативами захищає державність України.

По факту Pandora Papers і її одкровення про грошові оборудки «95 Кварталу» не відкрили жодної Америки. «Чистый легальный бизнес и ничего личного», – масово пишуть палкі прихильники «Слуг народу». І по факту тут теж є відсоток правди – у 2012, коли через структури криворізьких КВНщиків виводили олігархічні гроші – тут не було нічого поганого. Але нині абсолютно ясно, чому боротьба з олігархами нагадує скоріше обіцяну інвестиційну няню для них. Надто міцна пуповина між Зеленським і олігархами.

Колеги зі «Слідства інфо» на основі тих самих Pandora Papers дослідили, що президент України Володимир Зеленський і його соратники можуть бути причетні до переведення 40 млн доларів від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Тепер абсолютно зрозуміло, чому Шостий та його оточення так і не почули чіткі сигнали від Держдепу США і особисто Ентоні Блінкена щодо санкцій проти власника 1+1. Минуло майже сім місяців, але розриву Зеленського з цим олігархом так і не сталось. Так само добре без жодних справ у Генеральній прокуратурі почуває себе дрібний інформаційний кілер Коломойського Саша Дубінський.

Чим цікаві Pandora Papers? Нарешті після подвійної ейфорії 2019 року стало відомо, що той самий Зеленський, який критикував Петра Порошенка за офшори – сам має велике офшорне минуле. Ще навесні 2012 року «кварталівці» зареєстрували понад десять фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. Серцем схеми стала фірма Maltex Multicapital Corp, яка була поділена порівну між фірмами Зеленського, братами Сергієм і Борисом Шефірами та сценаристом студії «Квартал 95» Андрієм Яковлєвим. А на чолі всієї піраміди виступає компанія Davegra Limited, яку очолював Іван Баканов – нині глава Служба безпеки України. Коли читаєш такі факти, то не дивно, чому нинішнє СБУ не робить ніяких тілорухів щодо олігархів. Нащо рубати курку, яка несе золоті яйця для «кварталівців»? От і зрозуміло, чому у всіх інтерв’ю 2019 року Ігор Коломойський задоволено підкреслював: «Я кайфую!».

Упевнена, що команда піарників Банкової зробить максимально усе, аби історія про президентські офшори була замовчана. Будуть дзвінки шеф-редакторам, будуть нові скандальні заяви від Олексія Арестовича і Юлії Мендель – все, тільки б була прихована істинна природа стосунків Зеленського та олігархів.

Президент і його молода команда можуть удавати, що їх це не стосується. І нічого подібного ніколи не було, але життя і смерть Зеленського як політика лишається в одних руках. У жменях Ігоря Коломойського. І скільки б наш президент не удавав, що те, що було у «Кварталі», там і лишається, і його особистий бізнес приватною справою і лишається – факти річ уперта. Неможливо працювати гаманцем олігархів і лишатися білим і пухнастим борцуном із ними.

Утім на Банковій уже підготували свою версію подій і її в коментарі «Суспільному» озвучив колишній медійник Юри Єнакієвського, а нині радник Андрія Єрмака – Михайло Подоляк. Виявляється, «у той період бізнеси намагалися юридично захистити себе і свої кошти «від неправомірного вилучення з боку корумпованих чиновників» та нагадав, що у 2012 році президентом був Віктор Янукович, а міністром економіки – Петро Порошенко». Тобто кошти Коломойського ховали від Порошенка! Тобто у будь-якій ситуації – ховай олігархічні кошти і швидко купуй дорогі квартири на лондонській Бейкер-стріт.

Цей коментар не просто підтверджує всі дані про офшори та таємні зв’язки нинішньої влади із Коломойським. Він утверджує, що зелена влада злетіла з рейок. І їй не соромно, вона нічого не збирається пояснювати суспільству. А головне – це дуже чіткий сигнал суспільству і нашим партнерам із США, що ніхто не збирається чіпати Коломойського, допоки продукція «95 Кварталу» виходить в ефірі 1+1. І допоки саме ТСН оберігає Зе-команду від рейтингового банкрутства.

Колишні коміки удають, що у них нема конфлікту інтересів і що вони зараз нічого не отримують з тих грошей які Коломойський зараз сплачує «Кварталу» за проєкт. Дуже зворушливо недавно, після замаху перший помічник президента Сергій Шефір публічно прокоментував свої відвідини офісу олігарха: «Я займаюсь справами «Кварталу». Мені ж жити за щось треба». Це утверджує, що власник особистих активів Зеленського не просто використовує свій робочий час на написання жартів про Кличка, Киву та Порошенка. Він продовжує отримувати зарплатню від Зеленського і заробляє іншу у Коломойського. Хіба можна після такого реально боротися з олігархами та втілювати на території України всі поради Держдепу США і ФБР щодо Ігоря Валерійовича?

Сам же Володимир Зеленський після цього розслідування чітко дає один єдиний сигнал українському суспільству. А саме нашому бізнесу, який так прагне обдерти як липку «слуга народу» Гетьманцев. Можна скільки завгодно презентувати у Трускавці Стратегію реформ Україна-2030. Можна навіть запросити таблоїдну діву Катю Осадчу, щоб вона красиво зняла вечірку «слуг». А потім, коли ця сама ведуча з каналу Коломойського спізниться на потяг – поліцейські на службовій машині з мигалками доставлять її на наступну станцію. Але за цією виставою лишаться сухі й непоказні факти – свої мільйони від Коломойського Зеленський та Баканов будуть зберігати не в Україні, а в Белізі. Бо тут неможливо зберігати свої кошти та команда президента діє так само як олігархи. З якими так бурхливо на словах бореться Зеленський.


Марина Данилюк-Єрмолаєва / Еспресо
Поділіться цим