США більше не братимуть участь у фінансуванні війни в Україні, а президент Дональд Трамп – єдиний лідер, який може посадити лідерів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна за стіл переговорів. Про це заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс в інтерв’ю для Fox News у неділю, 10 серпня.
«Ми закінчили фінансувати війну в Україні. Ми хочемо досягти мирного врегулювання. Американці втомилися продовжувати відправляти свої гроші, свої податки на цей конкретний конфлікт… Ми сказали європейцям: це відбувається у вашому регіоні. Тож ви, хлопці, маєте активізуватися», – сказав він.
В той же час Венс додав, якщо країни Європи «хочуть купувати зброю у американських виробників, ми не проти, але ми більше не будемо фінансувати це самі».
За словами віцепрезидента, наразі США планують прямі переговори Зеленського з Путіним.
«Не думаю, що можлива зустріч Путіна і Зеленського перед самітом 15 серпня (на Алясці – ред.) буде продуктивною. Фактично саме президент США має бути тим, хто зведе цих двох разом. Ми будемо підтримувати діалог з Україною та президентом Зеленським», – запевнив він.
Віцепрезидент підкреслив, що нинішня адміністрація засуджує вторгнення Росії в Україну, «але потрібно встановити мир».
«Єдиний спосіб – це сісти за стіл переговорів і поговорити. Не можна тицяти пальцем у когось і казати: «Ти неправий. Ми праві». Шлях до миру – це коли рішучий лідер сідає за стіл переговорів і змушує людей домовитися. Ми спробуємо знайти компроміс, який влаштує і українців, і росіян. Але зрештою і ті, й інші, ймовірно, будуть незадоволені», – підкреслив Джей Ді Венс.
Нагадаємо, зустріч Дональда Трампа з Володимиром Путіним відбудеться 15 серпня на Алясці. При цьому 8 серпня, під час брифінгу в Білому домі президент США заявив, що у мирній угоді щодо російсько-української війни варто очікувати «певний обмін територіями».
У свою чергу президент Володимир Зеленський виключив відмову України від частини території.
Наша Рада