субота, 15 червня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Віталій Портников: Путін – політичний мрець Байден та європейські союзники США хочуть жити у цивілізованому світі. І наша країна також хоче. Путін хоче жити у світі Гітлера та Сталіна, хоче сам бути Гітлером та Сталіним

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив в інтерв’ю Wall Street Journal, що у випадку з Україною на кону щось більше, ніж сама Україна. «Це справді торкається основоположних принципів того, як функціонує чи має функціонувати міжнародна система», – зазначив Блінкен

«Ми ясно дали зрозуміти, що вважаємо неприйнятним, коли одна країна намагається вказувати іншій, яким має бути її вибір, у тому числі щодо того, з ким їй вступати в асоціації. Зміна кордонів силою неприйнятна, оскільки вона підриває всю міжнародну систему, порядок, заснований на правилах, в які ми вкладалися, за якими ми живемо, і який, як ми вважаємо, зробив великий внесок у просування миру та безпеки.  І якщо ці основоположні принципи заперечуватимуться, і це відбуватиметься безкарно, це підірве всю систему. Ось чому це щось більше, ніж Україна».

Я не випадково навів таку велику цитату з цього інтерв’ю, бо вона демонструє суть конфлікту між цивілізованим світом та Росією – без звичної кремлівської демагогії. Президент Джозеф Байден та європейські союзники США хочуть жити у цивілізованому світі. І наша країна також хоче. Путін хоче жити у світі Гітлера та Сталіна, хоче сам бути Гітлером та Сталіним. Він – політичний мрець, який тягне Росію в минуле. І дуже хоче, щоб разом із ним у минулому була й Україна. І дуже хоче, щоб разом із ним у минулому був увесь світ.

І якщо Заходу не вдасться урезонити Путіна, якщо кремлівському мерцю вдасться обмежити український суверенітет, то вже завтра подібні конфлікти спалахуватимуть у всьому світі. Авторитарні режими загрожуватимуть демократіям, сильні – пригнічуватимуть слабких. Ми знову опинимося там, звідки пішли після перемоги над гітлерівським Рейхом у 1945 році та після поразки Радянського Союзу у «холодній війні» у 1991 році та зникнення огидної «імперії зла» з політичної карти світу.

Ми знову житимемо у страшному минулому.


Віталій Портников / Еспресо
Поділіться цим