понеділок, 27 травня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Чому УЄФА ліг під Росію в питанні патріотичної форми збірної України Україні варто підтвердити патріотичне екіпірування якісною грою на Євро-2020, щоб на Росії «запалало» з новою силою

6-го червня національна збірна України по футболу представила нову форму, а на Росії гнівно відреагували на це, заявивши, що УЄФА має заборонити нашій збірній виступати в патріотичній формі на чемпіонаті Європи. До того ж росіяни сказилися через зображення карти України з окупованим Кримом.

Ще декілька днів тому в УЄФА заявили, що футболка національної збірної України затверджена згідно з правилами щодо екіпіровки, а вже 10-го червня думка асоціації різко змінилася. Рішення УЄФА щодо гасла «Героям слава» стало несподіваним для українських вболівальників, адже наша збірна на Євро-2020 не зможе зайвий раз помуляти агресивне «російське око».

Як повідомили в УЄФА, карта України на формі не порушує правил організації, оскільки ООН визнає відповідні кордони держави. Слоган «Слава Україні» також залишиться на екіпіровці, оскільки сам по собі може розглядатися як неполітичний. При цьому другий слоган – «Героям слава» – українці повинні будуть прибрати з форми, тому що в поєднанні з першим він несе явний політичний сенс.

Дане рішення можна тракутвати по-різному, але тішить той факт, що російську сторону воно не влаштувало. Почесний президент Російського футбольного союзу В’ячеслав Колосков відреагував на рішення УЄФА прибрати з форми збірної України слоган «Героям слава» наступним чином:

«Не можу назвати це перемогою! Я не задоволений цим рішенням. А то УЄФА думає, що ми з цим погодимося. Радіти тут нічому. Що за перемога така? Нісенітниця якась! Це не вирішення питання. Це слабенький компроміс».

І справді, вся ця ситуація виглядає як компроміс з боку УЄФА на забаганки грошового мішка у вигляді Росії з її «Газпромом». Ні для кого не секрет, що основний посил України для цивілізованого світу був у зображенні карти України з окупованим Кримом. Україна ще раз наголосила, що не збирається миритися з окупацією, а гасло «Слава Україні – Героям слава» слугувало швидше додатковим подразником для російської сторони. Крім того, це гасло було розміщене на внутрішній стороні комірця футбольної футболки, яке не сильно кидалося у вічі.

УЄФА цією забороною просто «умив руки», частково задовольнивши вимоги Росії, але не завдавши серйозної шкоди українській стороні. Таке собі «Соломонове рішення» на користь України, коли наша національна команда буде виблискувати на Євро патріотичною формою на очах російської збірної та її прихильників.

Українцям пора змиритись з тим, що будь-які факти, які стосуються національних інтересів нашої країни, викликатимуть неабияку агресію з боку північного сусіда. І можна з впевненістю заявити, що питання форми збірної України ще не раз підніматиметься на головні заголовки «незалежних» російських ЗМІ. Україні варто підтвердити патріотичне екіпірування якісною грою на Євро-2020, щоб на Росії «запалало» з новою силою.


Владислав Печерний / Depo.ua
Поділіться цим