вівторок, 3 грудня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Рішення Байдена: Наслідки перших ударів по території Росії Навіть якщо Україна буде застосовувати лише реактивні системи залпового вогню HIMARS, то це суттєво порушить логістичні операції Росії та сповільнить будь-які плани наступу

Минулого тижня Україна отримала від більшості своїх союзників дозволи на удари по військових об’єктах на російській території. Зокрема, мова йде про США, Велику Британію, Францію, Нідерланди, Швецію, Фінляндію, Латвію, Литву, Польщу, Чехію, Канаду, Данію, Німеччину, Норвегію. Атакувати територію Росії своєю зброєю заборонили лише Італія та Бельгія.

Як пише Forbes, не минуло й доби після дозволу Джо Байдена на використання установок HIMARS для знищення цілей на ворожій території, як вже відбувся перший удар. Що про нього відомо – далі в сюжеті.

Перша ціль

Як зазначає видання, в ніч з п’ятниці на суботу українські захисники вдарили ракетами HIMARS по базі окупантів у Бєлгородській області. The Telegraph з посиланням на російських пропагандистів також підтвердило атаку.

«Противник почав використовувати системи озброєння західного виробництва для ударів по «старій» російській території», – цитує ЗМІ так званого російського воєнкора Поддубного.

Незалежні аналітики з OSINTdefender вивчили фото уламків ракет, які показав Поддубний, та погодилися з тим, що вони справді були випущені з американської РСЗВ. Експерти ідентифікували їх як керовані реактивні снаряди GMLRS, що запускаються з M142 HIMARS.

«Це було перше застосування українськими Збройними Силами наданої США зброї по території Росії протягом ночі. Результати цієї атаки поки що невідомі, проте, схоже, щонайменше 8 ракет було запущено з Харківської області», – говориться в повідомленні OSINTdefender.

Однак, як наголошує The Telegraph, українські офіційні особи досі зберігають тишу з цього приводу.

«Україна не коментує удар», – додає видання.

За даними деяких українських Telegram-каналів, внаслідок удару було знищено ОТРК Іскандер-М.

Сьогодні ж російські ЗМІ показали наслідки удару HIMARS. Зокрема, в результаті атаки були знищені ЗРК С-300/400.

Удар по базі постачання

Окрім цього є інформація, що ЗСУ 2 червня завдали новий удар по військових об’єктах в Бєлгородській області. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) поки не знайшли жодних доказів того, що Україна використала для цього західну зброю, але цитують російських так званих мілітаріблогерів, які стверджують про атаку саме HIMARS.

Зокрема пропагандисти заявляють, що українські війська атакували з американських РСЗВ місто Шебекіно Бєлгородської області. В результаті удару загинув заступник голови Корочанського району Ігор Нечипоренко, були поранені кілька районних і селищних голів.

Ще низка місцевих Telegram-каналів повідомила, що ЗСУ завдали удару по російській базі постачання у промисловому районі Шебекіного.

«Українські офіційні особи не коментували ці удари станом на цей звіт, і ISW не може незалежно підтвердити системи, використані для цих ударів, або цілі цих ударів. ISW не знайшов жодних доказів того, що українські сили використовували під час цих ударів зброю, надану Заходом», – йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни.

Що ще може прилетіти

Журналісти BBC вважають, що президент США Джо Байден дав для України певні обмеження і не дозволив ЗСУ наносити удари в глибині території Росії. Тому, як вважає видання, це стало причиною того, чому Вашингтон не включив зброю великої дальності, таку як ATACMS, у свій дозвіл. Саме ці балістичні ракети мають радіус дії 300 км і можуть бити по ворожих військових базах і аеродромах.

«Такі обмеження залишають Україні лише можливість зосередитися на цілях поблизу свого кордону. Але це вже серйозна зміна політики головних союзників Києва. Навіть з меншим радіусом дії – до 70 км – реактивні системи залпового вогню, такі як HIMARS, можуть суттєво порушити логістичні операції Росії та пересування військ, що зрештою сповільнить будь-які плани наступу», – резюмують журналісти.

Окрім цього  як стверджує BBC з посиланням на офіцера військової авіації, Франція надала ЗСУ дозвіл на використання далекобійних ракет Storm Shadow/SCALP по російській території.

Як відомо, радіус дії ракет Storm Shadow може досягати 250 км. Таким чином українські військові можуть наносити удари по аеродромах Курської та Білгородської областей.


Кореспондент.net
Поділіться цим