середа, 29 березня 2023 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Дмитро Вовнянко: ЗЕкоманда рятує рейтинг «сонцеликого» ЗЕкоманді треба негайно перекласти відповідальність на когось авторитетного. Вони й перекладають – на Міхо. Аби сказати потім щось типу – бачите, навіть Міхо нічого зробити не може

Я свідомо майже не реагував на історію з можливим призначенням Саакашвілі – не моя тема. Я на українських шоуменах знаюся кепсько – куди вже там грузинські? Та позаяк тема не стихає і багатьох читачів явно хвилює – висловлю свою думку.

Очевидно, призначення Міхо відбувається з подачі Коломойського. Кращий доказ цього – активність нардепа Дубінського, який ще не так давно називав Міхо «дешевим клоуном», а його прибічників довбо… не самими розумними людьми. Натомість нині…

Всі байки ніби Міхо в оточення Зеленського просуває якийсь невизначений «Захід» – дурня і байки. Ніякої надмірної підтримки з боку Заходу Міхо не має – достатньо пригадати що Захід взагалі ніяк не відреагував на відставку Саакашвілі, позбавлення громадянства Саакашвілі та на депортацію Саакашвілі після довгосерійного «міхо-майданчика».

Те, ніби Саакашвілі призначають, аби «посадити Порошенка» мені видається аж надто сильним перебільшенням. Саакашвілі призначати навіть планують не головою СБУ і не керівником ДБР. Його призначати планують незрозумілим віце-прем’єром по реформам (зараз взагалі говорять про посаду президентського радника). Чи матиме на такій посаді Саакашвілі якийсь вплив на силові структури – ще те питання. Проте.

Призначення Саакашвілі стане просто подарунком долі для команди ЄвроСолідарності Петра Порошенка. Призначити Саакашвілі можна в один єдиний спосіб – незаконно. Не може бути призначена на посаду особа яка має непогашену судимість, а Саакашвілі таку має – у Грузії. А Україна ратифікувала Європейську конвенцію про міжнародне визнання судових рішень по кримінальних вироках і має договір з республікою Грузія про правову допомогу і правові стосунки з цивільних і кримінальних справ. Що це означає?

Та виключно те, що в разі призначення Саакашвілі, ЄвроСолідарність мусить завалити ОПУ і Генпрокуратуру депутатськими запитами, оскаржити це призначення у всіх можливих судах (від Печерського – до суду села Задрипанськ) і мусить повідомити про кричуще порушення міжнародного права ЗЕвладою. А за таке – маленьких боляче по дупці хлопають.

Та й взагалі. Як показує практика, намагатися кримінально переслідувати п’ятого президента Петра Порошенка – справа гнила. Прикмета погана! Доказів – знайти ніхто не може. Натомість, всі хто намагався переслідувати Порошенка – погано закінчують. Рябошапка – у відставці і оголошений порохоботом великим містифікатором сучасності Портновим. У Венедиктової щойно знайшли невідображену в декларації квартиру вартістю в півмільйона доларів США. Думаю, «скажений Мішико» тричі подумає перш ніж аж так ризикувати. Тим більше – політики Заходу уже реально дали зрозуміти, що переслідування Порошенка вони сприйматимуть ніяк інакше як політично мотивовані. А з Заходом Міхо конфліктувати боїться.

Навіщо тоді весь цей сир-бор з призначенням, спитаєте ви? Та просто все. ЗЕкоманда рятує рейтинг «сонцеликого». Саакашвілі свого часу був розпарений як великий реформатор, здатний перетворити країну failed-state на практично Сингапур. Те що найбільше піарили Саакашвілі РОСІЙСЬКІ публіцисти з ліберального табору, в той час як західні експерти в своїх оцінках більш ніж обережні – наш громадянин воліє не помічати. ЗЕкоманда уже бачить, майбутнє не віщує їй нічого гарного. Економіка летить в прірву, і зовнішні прояви цього (стрибок цін, масове безробіття, інфляція і віяльні відключення електрики) – справа недалекого майбутнього. ЗЕкоманді треба негайно перекласти відповідальність на когось авторитетного. Вони й перекладають – на Міхо. Аби сказати потім щось типу – бачите, навіть Міхо нічого зробити не може…

ЗМІ вже повідомили, що ідея з призначенням Міхо – це креатив від «Кварталу-95». Те, що призведе цей креатив до лютої ворожнечі з тим самим Міхо – у «Кварталі» не думають. Там шоумени працюють, а не політики.

І так, участь Коломойського в історії цілком зрозуміла. Ціну «грузинського реХВорматора» у нього знають дуже гарно. Ще по Одесі.


Дмитро Вовнянко / Facebook
Поділіться цим