пятница, 20 мая 2022 | О ПРОЕКТЕ | КОНТАКТЫ

Дмитро Вовнянко: На кого працює Герус? Через розведення сил на фронті і формулу Штайнмайєра виходять акції протесту. А тут, просто зсередини Україну здають Москві, руйнують інфраструктури країни – і нікого, ну от нікого це не цікавить

У Верховній Раді – новий «переписочний скандал». Тепер – з героєм нещодавнього двобою Андрієм Герусом, головою комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг. Андрій Михайлович у Верховній Раді щоправда, замовляє не повій – не треба плутати його з нардепом Яременком. Пану Герусу послуги надають міністри. Прямо онлайн.

Журналісти зняли як у сесійній залі Верховної Ради Андрій Герус спілкувався по месседжеру з абонентом названим «Олексій Оржель», якому наказував імпортувати 2000 мегавати електрики. Олексій Оржель, пов’язаний з електрикою і явно знайомий з паном Герусом – це міністр енергетики та захисту довкілля. Тобто…

Знаєте, від таких ситуацій хочеться інколи сісти і плакати. Через розведення сил на фронті і формулу Штайнмайєра виходять акції протесту. А тут, просто зсередини Україну здають Москві, руйнують інфраструктури країни – і нікого, ну от нікого це не цікавить. Просто замисліться.

В Україні немає дефіциту генерації електроенергії – існує її профіцит. Україна електрику експортувала. Донедавна. Від 2015 р. Україна у Росії і Білорусі електрику не закуповувала взагалі – допоки при владі були «бариги і мародери». Натомість тепер…

19 вересня Верховна Рада прийняла поправку, якою дозволила імпортувати електроенергію з Росії і Білорусі. Автор поправки – депутат Андрій Герус. Насправді електрику Україна імпортує з країни-агресора, при чому – на шкоду собі. 5 листопада відбулися рекордні поставки електроенергії в об’єднану енергосистему України з Білорусі та Росії, що склали 1,216 мегавати. В «Укренерго» заявили, що були змушені зменшити обсяги вітчизняної генерації, позаяк не могли обмежити імпорт – це неможливо за законом.

«Укренерго» на сполох б’є – подальший імпорт електрики з Росії примусить компанію відключати теплові і вітряні станції. Спільно з «Укренерго» кричить криком голова незалежної профспілки гірняків Михайло Волинець – за його словами імпорт електрики з Росії руйнує теплову генерацію і вугільну промисловість. Не дивно – замість годувати своїх вуглярів, атомників та енергетиків, з якогось лихого дива Україна почала годувати Росію. Звуть «лихе диво» – Андрій Герус, який нині наказує міністрові енергетики імпортувати ще 2000 мегават електрики. Це – невеличка ядерна станція. Слабо?

До речі, саме через електрику сталася бійка між Герусом і лідером Радикальної партії Олегом Ляшком. Як бачимо – крім криків, результат тої бійки був нульовий.

Всесиллю Геруса нині можна лише позаздрити. Він доклав неймовірних зусиль аби зірвати запуск ринку електрики. Він проводить співбесіди з кандидатами на посаду «незалежного» регулятора. Він прямо з засідання у ВР дає команди міністру скільки імпортувати електрики і наскільки збагатити російського державного монополіста Інтер РАО, яким керує Ігор Сечін (у нас – перебуває під санкціями) – старий товариш президента Росії Владіміра Путіна.

Андрія Геруса давно пов’язують з олігархом Ігором Коломойським – саме йому найбільш вигідний притік до України дешевої електрики з Росії – вартість електрики є значущою в балансі його феросплавних заводів, немодернізовних з часів СРСР. Може й так. Але останнім часом складається враження, що працює пан Герус навіть не на Коломойського. Тут прибутки і інтереси дещо вищі. Східніші.


Дмитро Вовнянко / Facebook
Поделитесь.