вторник, 25 января 2022 | О ПРОЕКТЕ | КОНТАКТЫ

Микола Княжицький: Особистий заклик Разумкова окупувати всю Україну Я не вірю, що Зеленський чи Разумков, які не мають жодних державницьких переконань і національних ідей переможуть цинічних і нахабних медведчуків

Боротьбою за голоси антиукраїнських виборців Медведчук і Зеленський знищують Україну. Спочатку сили Медведчука провокаційно починають готувати з окупантами телешабаш, потім керівник партії Зеленського знову робить заяви проти української мовної політики. Заяви абсурдні. Мовляв, не говоритиму на ефірах українською доти, доки триває окупація. Але окупованими є як раз ті території, де найбільше говорили російською! Тому відмова Дмитра Разумкова спілкуватися в ефірі українською є його особистим закликом окупувати всю Україну! Не стверджую, що свідомим, хоча це припускаю.

І знову згадую інтерв’ю gazeta.ua великого поета, політв‘язня і громадянина Ігоря Калинця. Сьогодні йому виповнюється 80 років. У тому інтерв‘ю Калинець багато розповідає про іншого великого українського поета Василя Голобородька, якого вважає гідним Нобелівської премії. Голобородька ще у студентські роки переслідували за поширення роботи Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація». Його ім‘я цинічно використав Зеленський для розкрутки назви партії, яку очолює Разумков. І ще Ігор Калинець каже:

«Ми не можемо тепер ставити питання так, як це поставила «Свобода», скажімо, Фаріон. Маємо російськомовну Україну, яка також є на фронті. Вони гинуть за Україну. З одного боку, це добре, що вони відчувають якусь покревленість з тою землею, якщо не з родом, своїми предками, які, може, були росіянами, а з іншого боку, якщо ми будемо їм вдячні, поблажливі, то будемо мати Малоросію після того, як усе закінчиться. І тоді знов буде внутрішня війна між українцями і малоросами

– Ви не припускаєте, що з такого сплаву може утворитися нова політична українська нація?

– (Зітхає) Ну, вона буде тільки тоді українською з цього сплаву, якщо вона збереже принаймні українську мову і нею себе буде висловлювати. Якщо цього не станеться, це вже буде якась інша… потвора».

Я не вірю, що Зеленський чи Разумков, які не мають жодних державницьких переконань і національних ідей переможуть цинічних і нахабних медведчуків. Краще їм прислухатися до слів ювіляра і зберегти і себе, і Україну. Хоча, звичайно і без них є кому державу будувати.


Микола Княжицький / Facebook
Поделитесь.

Новости партнеров