пятница, 20 мая 2022 | О ПРОЕКТЕ | КОНТАКТЫ

Андрій Цаплієнко: Українську війну перетворюють на сувенір Такого я ще не бачив за весь свій досвід військового журналіста

У крамниці в Попасній можна купити ось такий туристичний магнітик. На холодильник пропонують причепити… руїни після обстрілів. Отже, українську війну перетворюють на сувенір.

Ну, що тут сказати?

«На сьогоднішній день війна на Донбасі далека від завершення, як ніколи», – зізнався на цьому тижні заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг («The end seems not in sight»).

А відомий американський дипломат та друг України Джон Гербст ще більш відвертий у своєму песимізмі. «Війна триватиме десять, а, ймовірно, й двадцять років», – прогнозує Гербст («This will play out for a decade or two»). Якщо американець правий, то це означає, що наші діти, навіть ті, хто пішов у перший клас, колись будуть служити на Донбасі. Чи готові ми до цього?

Ознака посилення агресії надійшла з Росії. В понеділок, цебто вже сьогодні, росіяни мають намір відкликати вісімнадцять своїх представників з Соледара та заблокувати роботу Спільного Центру контролю та координації. Для тих, хто не в темі: наразі СЦКК єдиний комунікативний орган для того, щоби сторони могли запросити перемир’я та режим припинення вогню.

Є й позитивна новина минулого тижня: Дональд Трамп все ж таки підписав бюджет, в якому окремими рядками прописані 350 мільйонів доларів на підтримку української армії. Але цього недостатньо для завершення війни.


Андрій Цаплієнко / Facebook
Поделитесь.