неділя, 24 вересня 2023 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Ковідна змова і зрив вакцинації: Коли «слуги» ініціюють закон проти 5G і «чіпа на лобі» Несподівані тези з вуст народного обранця прозвучали не деінде, а в ефірі телеканалу, який, трапляється, ретранслює заяви, дуже схожі з тими, що їх продукує Росія в інформаційній війні проти України

У «слуг народу» знову вирвалося. Цього разу творцем скандалу став нардеп Юрій Камельчук. Назвавши COVID-19 вигадкою, він не лише дав критикам черговий аргумент на користь неадекватності деяких представників чинної влади, а й може допомогти зірвати масову вакцинацію українців, яку влада обіцяє почати вже за кілька місяців.

«Абсолютно серйозно заявляю, що я не довіряю жодній вакцині у світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19». Це не цитата з форумів антипрививочників і не заява чергового прихильника теорії змови. Такі слова в ефірі одного з телеканалів промовив Юрій Камельчук, народний депутат зі Львівщини, член фракції «Слуга народу». Також він поцікавився, «що лікує така вакцина і чи вона не шкодить».

Одразу привернемо увагу до того, що несподівані тези з вуст народного обранця прозвучали не деінде, а в ефірі телеканалу, який, трапляється, ретранслює заяви, дуже схожі з тими, що їх продукує Росія в інформаційній війні проти України. Зараз, після надання слова в загальноукраїнському ефірі одному з луганських терористів, цього мовника перевіряє Нацрада з телерадіомовлення. Але в нашому контексті – навіть не про ідеологічні диверсії проти нашої держави і не про можливу участь у них представників української влади. А про наслідки таких заяв для команди, яку представляє пан Камельчук і лідером якої є президент Володимир Зеленський.

За останні півтора року стало очевидним, що виступати з дивними тезами, які стають причинами скандалів і погіршують імідж влади, – звичне, чомусь улюблене заняття для «слуг». Мабуть, в офісі цієї партії досі нервово здригаються при згадці про зроблену в прямому ефірі телеканалу зі сфери впливу співголови «ОПЗЖ» Віктора Медведчука пропозицію 76-го номера виборчого списку партії «Слуга народу» Євгенія Брагаря пенсіонерці з Кіровоградщини «продати собаку», щоб сплатити рахунки за газ. Потім 25-річний киянин Брагар вибачився, у фракції йому навіть заборонили ходити на телебачення як її офіційному спікеру… Але справу вже було зроблено.

Сказати щось скандальне і потім вибачитися? Без проблем. У лютому цього року на значно більш серйозній заяві зловили за язик уже голову парламентської фракції монобільшості Давида Арахамію. Він, також на телебаченні, назвав можливим компромісом відновлення подачі води в окупований Крим. А коли виник скандал, пояснив, що цитату вирвано з контексту. Втім, людям властиво запам’ятовувати текст, а не контекст. Тож і про ці слова «слугам» згадують досі.

Що ж сказав зараз черговий народний депутат із найбільшої фракції чинного парламенту? А заявив Юрій Камельчук у включенні в ефір буквально таке: «Ми на маємо висновків, яким можемо довіряти. Висновки по вакцині, яким можна довіряти, визначаються не одним днем чи місяцем, і не міжнародними організаціями, а часом, і наслідками, і побічними ефектами – вони є чи немає. Ми зараз чуємо про ефективність вакцин в 70%, хтось каже про 50, дехто вважає нормальним 30… Для мене звучить навіть це ненормально. Питання: якщо у неї така ефективність, що саме вона лікує, чи лікує взагалі і чи не шкодить?.. Я не довіряю жодній вакцині в світі, особливо проти вигаданої хвороби COVID-19».

Зауважимо, Камельчук уже не вперше викриває «змову», тож нинішню заяву можна уже вважати його сталим переконанням. У вересні цього року в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії» він розповідав про коронавірус і тестування: «За даними біотехнологів, щоб створити видимість пандемії, в тести зашивають реагенти, які реагують на ті чи інші речовини, що знаходяться в людському організмі. І я думаю, що найближчим часом ми побачимо прецеденти дуже масштабних судових позовів». І резюмував: коронавірус став результатом змови, щоб перевірити реакцію людства на кризу, а також з метою продажу тестів і вакцини.

Хто ж він, новий рупор антипрививочників? Львів’янин, випускник журналістики університету імені Івана Франка Юрій Камельчук (за даними Вікіпедії, 40 років тому при народженні мав прізвище Кривокобилко) до того, як став законодавцем, трудився бізнес-тренером, консультантом із психології, особистісного розвитку і нейролінгвістичного програмування. На парламентських виборах 2019 року балотувався як від партії «Слуга народу» по виборчому окрузі №124 (Львівщина), де переміг із 16,7 % голосів. В парламенті входить до комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг – аж ніяк не медицини, між іншим.

Тези про коронавірус – не перша скандальна заява Камельчука. У ефірі того ж уже згаданого телеканалу він відзначився ще у лютому цього року, повторивши тезу Арахамії про відновлення подачі води до окупованого Росією Криму, бо там живуть наші громадяни, яким українська влада повинна допомагати. І тут же виступив за виплату Україною пенсій жителям окупованої частини Донбасу. На відміну від фракційного лідера, за свої висловлювання Камельчук не перепрошував. Як залишилося незрозумілим, чи такою була і є позиція усієї партії, яку представляє говіркий нардеп.

Відкриті ці питання й сьогодні, після заяв щодо COVID’у, який не існує (в уяві депутата). Так чи інакше, але ці слова вилетіли з рота одного з офіційних представників партії влади, який не перший раз бере участь у телевізійних ефірах і, як бачимо, не вперше виголошує там, м’яко кажучи, сумнівні тези.

Суто зі спортивного інтересу цікаво, наскільки швидко більш високопоставлені представники «зеленої» команди наввипередки почнуть спростовувати версії свого колеги і пояснювати здивованому суспільству: мовляв, «щойно ви прослухали особисту думку народного депутата, не звертайте уваги». Ця місія випаде, мабуть, фракційному начальникові Камельчука – Арахамії, або й міністру охорони здоров’я Максиму Степанову. Про виривання з контексту тут не йдеться, тому доведеться вигадати якусь більш достовірну причину, яка змусила представника влади «викрити змову» і зробити крок до зривання кампанії з вакцинування громадян України.

Таку масову вакцинацію уряд обіцяє почати вже з кінця зими – початку весни 2021 року, коли до країни начебто має надійти перша партія вакцини проти COVID-19. Саме зараз високопоставлені чиновники роблять на цій темі піар, розповідають, кого, коли і як саме «колотимуть» першими. І тут – удар у спину від колеги, який рубить правду у вічі: все це, друзі, дурниця, вакцини не існує, бо не існує й самої «корони». Без перебільшення, така заява тут же буде піднята на прапори противниками вакцинації, які зроблять з маловідомого досі львівського мажоритарника чи не месію, що відкрив людям очі на правду про щеплення.

Як тут не згадати, що за цей рік коронавірус вразив цілу групу депутатів парламенту і колег Камельчука, зокрема спікера Ради Дмитра Разумкова і віце-спікера Руслана Стефанчука. Більше того, в листопаді злягли з COVID’ом до елітної лікарні «Феофанія» сам Володимир Зеленський і глава його офісу Андрій Єрмак. І слова «слуги» можуть дати недоброзичливцям підстави засумніватися і в тому, чим же насправді хворіли державні мужі.

Кесарю – кесареве: залишимо «новим обличчям» латати свіжу діру в їхньому іміджі, пробиту черговим «правдорубом». Та й про заборону «чіпування» українців ми, звісно, жартуємо. Більшою проблемою наразі є не плями на груповому портреті команди Зеленського – їх там і без того вистачає. Погано інше: слова нардепа Камельчука ляжуть на благодатний ґрунт у нашому суспільстві. За даними опитування, 40 відсотків українців не готові вакцинуватися від коронавірусу. Це в разі безплатного вакцинування. А якщо вакцину продаватимуть, то 57 відсотків опитаних жителів нашої країни відмовляться від цього заходу протидії поширенню пандемії.

Загалом, як свідчать дані дослідження Wellcome Global Monitor, лише 29% українців погоджуються з твердженням, що вакцини безпечні. У світі показник довіри до вакцин у середньому сягає 79%. За ставленням до вакцинації ми міцно застрягли серед пострадянських країн. І заяви та дії представників нинішньої влади не просто не сприяють просвітницькій роботі серед українських громадян, але й ще більше заплутують їх.


Игорь Петренко / Depo.ua
Поділіться цим