неділя, 14 липня 2024 | ПРО ПРОЄКТ | КОНТАКТИ

Редактор ізраїльського видання висловив громадянську позицію щодо війни в Україні Після початку війни в Україні світ, таким, як ми його знали, став історією

Чи існують громадянська позиція в принципі, чи в наш час це лише кліше, яке використовується різними силами, щоб досягти потрібних результатів? Про це розмірковує у своєму авторському стовпчику редактор сайту News Wall Israel Юрій Лагунін, розкриваючи тему ставлення Ізраїлю до України.

«Спроби перенести сказане мною на будь-яку іншу країну, марна, оскільки ми намагаємося побудувати Єврейську демократичну державу, і наша громадянська позиція завжди відрізнятиметься. Наша специфіка є унікальною і багатьом взагалі не зрозуміла», – пояснив автор.

Він вказав на те, що найбільшу проблему для Ізраїлю він бачить у тому, що «рік у рік між світськими та релігійними, правими та лівими, сефардами та ашкеназі – йде вічний бій за місце під сонцем. Цю боротьбу вміло тримають за віжки деякі політики».

Автор повідомив, що хоче розпочати дискусію серед усіх громадян Ізраїлю та спробувати розбудити спляче суспільство.

«Світ, який ми з вами пам’ятаємо – це історія. А оскільки вижити у цьому світі держава, народ може лише, якщо згуртується… сильне громадянське суспільство, яке може контролювати владу, – це єдина платформа для розвитку нашої країни. Створимо таку модель, за якої Ізраїль буде як один злагоджено працюючий механізм».

Автор навів приклад: «Коли ви летите літаком, під час інструктажу з безпеки, завжди кажуть наступне: якщо щось трапиться, і випадуть кисневі маски, в першу чергу, треба одягнути собі, і тільки потім дитині. Дехто дивується, але усвідомивши логіку, погоджується, що це правильно».

Автор також торкнувся питання війни в Україні: «Для мене це стало трагедією, після якої я ще раз переконався, що світ, таким, як ми його знаємо, вже історія». Він звернув увагу на те, що суспільство Ізраїлю охопило масовий психоз через роздратування думок щодо підтримки чи не підтримки війни в Україні.

Він зазначив, що Ізраїль постійно зазнає нападів різних так званих демократичних країн.

«На що, окрім армії та підтримки простих людей, ми могли покластися за всю історію нашої країни? То невже ми почнемо засуджувати одне одного через різні думки?… Вже є сім’ї, де подружжя розлучається через війну України та Росії, друзі сваряться».

Він нагадав, що Ізраїль офіційно нейтральний у більшості конфліктів не лише в Україні. І висловив сподівання, щоб війна швидше закінчилася.Поділіться цим